Виготовлення металевих дверей

01.03.2021
Переглядів: 356

Купуючи вхідні та міжкімнатні двері, кожен звертає увагу на матеріал, з якого виконано виріб, але при цьому мало хто з покупців замислюється про технологію виготовлення вибраних дверей, адже від цього залежать їх важливі експлуатаційні характеристики. Саме спосіб виробництва сталевих дверей визначає ступінь їх стійкості до зламів та механічних пошкоджень, термін служби та стійкість до корозії. Технологія виготовлення дерев'яних дверей також впливає на звуко- та теплоізоляційні властивості різних моделей.

Основні способи виробництва металевих дверей

В даний час найпоширенішими способами виготовлення сталевих вхідних дверей є: трубно-кутовий, профілегибочний та комбінований.


Найпростішою і найдешевшою технологією виготовлення металевих дверей вважається трубно-кутова. Даний спосіб виробництва передбачає виготовлення каркасу дверей з різних швелерів, куточків та труб, а потім наварювання на нього сталевих листів. Як правило, за такою технологією працюють дрібні приватні підприємці. Головна перевага таких дверей - низька вартість, на цьому список їх переваг зазвичай закінчується. Найнадійнішими вважаються двері, каркас яких виконаний з труб прямокутного перерізу, укріплений поперечними і поздовжніми ребрами жорсткості, а товщина сталевих листів становить не менше 2 мм.


Профілегибочний спосіб вимагає професійного обладнання. Метод полягає у згинанні на верстаті листа сталі товщиною 1,5-2 мм та одержанні з нього конструкції коритоподібної форми. У цьому варіанті конструкція є і каркасом, і безпосередньо обшивкою дверей. Для її зміцнення використовуються ребра твердості. Головні переваги таких дверей: щільне дверне полотно при полегшеній конструкції, підвищений ступінь зломостійкості, можливість оснащення таких дверей складними системами замикання та ін.


Комбінована технологія виготовлення дверей увібрала переваги перших двох способів. Двері, вироблені комбінованим способом, відповідають найвищим стандартам якості та безпеки, а також забезпечують надійний захист приміщення за умови дотримання виробником усіх правил виготовлення.


Технології виготовлення дерев'яних дверей

Типовою технологією виготовлення дерев'яних дверей є комплекс робіт, що складається з розкрою необрізного пиломатеріалу, виготовлення клеєного щита і виробництва з нього дверних полотен або окремих фільонок, а також збору всіх заготовок в єдину конструкцію.


Крім того, останнім часом широку популярність серед провідних європейських та вітчизняних виробників набула щитова технологія внутрішнього заповнення виробу, де каркас та внутрішнє заповнення дверей виконуються із натуральної деревини. Далі полотно облицьовується МДФ і фанерується шляхом термовакуумного пресування шпоном дорогих порід дерева. Такі вироби відрізняються бездоганною якістю, стильним дизайном та відмінними експлуатаційними характеристиками.


Двері вхідні та міжкімнатні відіграють важливу роль у будь-якому приміщенні. І для того, щоб вони співслужили вірну службу і тривалий час зберігали естетичну привабливість, важливі не тільки матеріали та якість установки, що використовуються при виробництві, але і, безумовно, спосіб їх виготовлення.