Як оновити старі двері

01.03.2021
Переглядів: 308

Після певного періоду, будь-які двері — міжкімнатні або вхідні — набувають слідів зносу. Залежно від матеріалів, з яких двері виготовлені і як вони декоровані, з'являються деформації, стирається малюнок, відклеюється плівка, розсихаються дерев'яні елементи тощо. У такій ситуації відразу приходить думка про те, що двері потрібно міняти. Але є і менш витратний спосіб, який дозволить не просто оновити двері, а й прикрасити її, зробити її яскравішою, що підкреслює смак та інтер'єр. Про те, як оновити міжкімнатні двері або вхідні, ви дізнаєтеся далі.

Етапи оновлення дверей

Якщо ви вирішили оновити двері своїми руками, то в першу чергу необхідно повністю та максимально якісно видалити попереднє покриття, а дверне полотно обробити спеціальними засобами.

Зніміть старі двері з петель і повністю видаліть всю фурнітуру. Якщо вона стала непридатною, то краще замінити і її. За наявності скляних вставок їх також необхідно обережно витягти з полотна.

Тепер можна приступати до важливого етапу оновлення старих дверей — до усунення попереднього покриття. Якщо це фарба, її можна нагріти звичайним домашнім феном, та був шпателем акуратно зняти її шар.

Після видалення всієї фарби необхідно ретельно закласти всі щілини і подряпини, що з'явилися в старих дверях. Для цього існує безліч різних спеціально призначених для дерева замазок і шпаклівок.

Після висихання місць нанесення шпаклівки/замазки їх необхідно добре обробити шліф-шкуркою.

Завершальний етап підготовки старих дверей до оновлення - покриття полотна оліфою або морилкою. Так можна надати дереву необхідний відтінок та захистити полотно від вологи.

Після завершення всіх підготовчих робіт до оновлення старих дверей можна приступати до вибору нового декору.

Як оновити старі двері своїми руками: вибір декору

В даний час спектр матеріалів та способів оновлення старих дверей просто величезний. Найпростіший - це фарбування. Після покриття морилкою або оливою, дверне полотно можна розкрити лаком або пофарбувати в будь-який колір.

Ще одним варіантом декору, що набирає популярності і дозволяє зробити дизайн дверей унікальним, індивідуальним, є молдинги. З їх допомогою можна зробити і деякий малюнок, а можна просто всі двері пофарбувати в один колір, а елементи, що виступають, пофарбувати в інший, більш яскравий або трохи темніше, але відповідний за тоном до загального кольору дверей.

Наступним варіантом декору при оновленні старих дверей, таким же простим і доступним багатьом, є обклеювання дверного полотна шпалерами або тканиною. Плюс до всього сьогодні існують і спеціальні шпалери, призначені для обклеювання саме дверей. Головна зручність їх використання полягає в тому, що вони мають розмір, що є стандартним для дверей.

Якщо вам хотілося б поклеїти на двері шпалери, але їх вартість бентежить, то ви завжди можете самостійно придумати композицію, використовуючи картинки з друкованих видань. Наприклад, двері дитячої кімнати буде добре виглядати, якщо її обклеїти сторінками з дитячих пізнавальних журналів. Та й дитина завжди зможе прочитати на дверях щось нове та цікаве для себе. Якщо ж наклеїти забарвлення, то малюк сміливо зможе малювати на двері, а робити це вони дуже люблять. До речі, якщо ви вирішите оновити старі двері саме таким способом, то паперові листи після обклеювання краще розкрити лаком – так вони будуть захищені від вицвітання та вологи.

Варіантів самостійного оформлення дверей дуже багато. Її можна розмалювати, якщо це добре виходить, неї можна поклеїти різні зображення, стилізувати під конкретний вигляд тощо. Необхідні матеріали можна знайти практично в кожному магазині, а потім просто дозволити своїй фантазії проявитися в повному обсязі.