Як зробити гарний поріг вхідних дверей

01.03.2021
Переглядів: 2390

Встановлюючи вхідні двері, варто особливу увагу приділити порогу, оскільки це найважливіший елемент конструкції, який впливає на тепло-і шумоізоляцію всього приміщення, дозволяє вирівняти рівень підлоги всередині та зовні приміщення, якщо в цьому є потреба.

Пороги для вхідних дверей

Пороги вхідних дверей виготовляються з різних матеріалів:

  • камінь чи бетон;
  • дерево;
  • пластик;
  • метал.

Зазвичай поріг виконується з того ж матеріалу, що й двері. Найпопулярнішими матеріалами є дерево та метал, а плоскі пластикові та металеві поріжки найчастіше використовуються у міжкімнатних дверях.

Установка кам'яних чи бетонних порогів – непоганий варіант для приватного будинку.

Бетонний поріг

Для створення бетонного порога необхідно зробити опалубку. Суміш із неусадочного цементу робимо у суворій відповідності до інструкції, використовуючи при змішуванні спеціальну насадку для дриля або перфоратор для одержання розчину без грудочок.

Перед заливкою очистіть поверхню, замажте тріщини цементом. Поверхня обробляється, підганяється за розмірами для щільного прилягання дверей. Готовий розчин заливається в опалубку та розрівнюється. Після повного затвердіння поріг покривається плиткою або керамограніт.

Важливо! Якщо поріг розташований на піднесенні, варто зробити невеликий майданчик-сходинку. Вона виготовляється за тим самим принципом і вирівнюється з піднесенням.

Дерев'яний поріг

Поріг може зробити власними руками з колодки або дерев'яної панелі твердих сортів дерева, випивши необхідний розмір контуру. Форму можна надати за допомогою долота, кріпитися такий поріг може цвяхами. Не забудьте покрити його лаком, фарбою чи морилкою.

Простіше скористатися готовим дерев'яним порогом, купивши його в будмагазині або на ринку, взявши для перевірки розміру старий поріг.

Якщо його немає, потрібно орієнтуватися на глибину зазору між дверима та підлогою, куди і має «сісти» тонка частина порога.

Якщо зазор виявиться товщі тонкої частини порога, то після очищення місця його розміщення можна зробити підкладку зі шпаклівки.

Коли зазор менший за поріг, можна підрізати поріг, двері або поглибити виїмку, куди поміщається поріг.

Поріг фіксується цвяхами, дюбелями (цемент) або шурупами залежно від матеріалу, до якого він кріпиться.

Після укладання порога варто перевірити його розташування за допомогою будівельного рівня.

У деяких випадках дверні конструкції йдуть у комплекті із порогами. У такому випадку поріг кріпиться до дверної коробки до її встановлення в отвір. На підлозі розмічається місце під поріг, вбивають дюбелі. Після встановлення дверей закріпіть поріг на підлозі.

Важливо! Висота порога вхідних дверей не повинна перевищувати 30 мм.

Металеві пороги

Виконуються з нержавіючої сталі, латуні або алюмінію. Для вхідних дверей використовуються рельєфні пороги. Металеві двері одразу обладнуються порогами. Сучасним варіантом, що набирає популярності, є так званий поріг-гільйотина.

Дверний поріг-«гільйотина»

Являє собою алюмінієвий профіль П-подібної форми з гумовим ущільнювачем та пружиною. Коли двері зачиняються, поріг піднімається, забезпечуючи щільне прилягання ущільнювача до дверей. При відкритті він повністю забирається вниз. Життєвий цикл виробу розрахований на 200-250 тисяч відкриттів.

Важливо! Звертайте особливу увагу на перебіг дверей та її прилягання до порога. Рухатися вона має вільно та прилягати щільно.