Як вибрати вхідні металеві двері

01.03.2021
Переглядів: 1859

Вхідні - найважливіші двері в кожному будинку. Вона виконує роль зберігача вогнища, не дозволяючи холоду, шуму та зловмисникам проникати всередину. Крім того, вона повинна мати високі естетичні показники, щоб бути візитною карткою квартири. Як вибрати вхідні металеві двері до квартири та до приватного будинку — читайте далі!

Як вибрати за розміром?

Для житлових приміщень прийнято купувати розстібні моделі з відкриванням назовні - вони найнадійніші та найбезпечніші. Крім того, зовнішнє відкривання заощаджує простір у вашому передпокої, і такі двері неможливо вибити. Класичний варіант - одностулкові. Але для солідності можна підібрати і напівторозчинчасті: одне полотно стандартного розміру + додаткова вузька планка, що відкривається лише у виняткових випадках.

Щодо розмірів, то сьогодні використовують метричну систему. При вході в квартиру отвір має становити не менше 910 мм. Враховуємо товщину коробки та всі зазори, отримуємо полотно таких розмірів: 2040×826 мм для звичайних дверей; 2050×860-960 мм для посилених металевих моделей та 2000-2059×1600 мм для двостулкових.

Існують стандартні розміри, на які слід звертати увагу при виборі виробу. Але якщо у вас нестандартний дверний отвір, варто замовити індивідуальне виготовлення.

Як вибрати вхідні металеві двері у квартиру: сталеве полотно та його якість

Основа металевих дверей - один або два сталеві листи: лицьовий, внутрішній і тильний. Лицьовий лист завжди повинен бути цілісним. Шви від зварювання розійдуться відразу після кількох ударів кувалдою. Крім того, зменшується шумоізоляція.

Товщина листів

Від товщини залежить міцність листа. Мінімальний показник – 1,5 мм. Але краще вибрати двері з листом не менше ніж 2 мм. Однак не перестарайтеся: двері з листами товщиною 3-4 мм кожен виявиться дуже важким - старому і дитині важко такі двері зачиняти і відчиняти. Часто ці моделі ставлять у заміських будинках для максимального захисту.

Зверніть увагу! Цілісне полотно завжди надійніше, ніж зі швами. Шов - найвразливіше місце конструкції. Щоправда, цілісні двері дорожчі. Якщо ви не готові оплачувати надійнішу модель, шви можна приховати від сторонніх очей за допомогою обшивки полотна МДФ-накладками.

Як вибрати двері вхідні по тепло- та звукоізоляційному шару

За своїми фізичними властивостями метал має недостатню теплоізоляцію. Тому всі сталеві двері додатково утеплюють. Варіантів матеріалу для виконання такого завдання досить багато. Ми зупинимося на найпопулярніших.


Пам'ятайте! Чим краще теплоізоляція — тим менші ваші витрати на обігрів приміщення, тобто вам дешевше обійдеться опалювальний сезон.

Пінопласт

 


Характеризується досить високими показниками тепло- та звукоізоляції. Він не деформується, не боїться вологи, не сповзає по дверях. Але є й мінуси: у зазорах з'являються «коридори», якими проникає холод; також варто звернути увагу на пожежну безпеку виробу з пінопластом.

Поролон

Непогані звуко- та теплоізоляційні властивості. Але не підходить для вулиці: у складних погодних умовах починає обсипатися.

Мінеральна вата

На високому рівні забезпечує тепло- та шумоізоляцію. Це негорючий матеріал. Єдиний мінус – погана вологостійкість. Якщо мінеральна вата ввібрала надто багато вологи, вона починає потроху втрачати свої первісні властивості. Тому необхідно ретельно ізолювати та укладати такий матеріал.

Як вибрати металеві вхідні двері: ребра жорсткості та інший додатковий захист

Ребра жорсткості – дуже важливий елемент металевих дверей. Аркуш стали сам по собі дуже гнучкий. Щоб його не можна було відігнути, виріб обов'язково доповнюють як мінімум двома горизонтальними і двома вертикальними ребрами жорсткості.

За функцію захисту також відповідають наличники та протизнімні штирі.

Петлі є одними з найуразливіших елементів дверей. Їх можна збити чи зрізати. Щоб цього уникнути, слід використовувати протизнімні штирі – 3-5 штук зазвичай достатньо. Кількість петель залежить від ваги дверей. Дві петлі ставляться моделі масою до 70 кг. Все, що більше вимагає вже 3-4 петель. Ще один варіант захисту - встановлення прихованих петель. Вони малопомітні для зловмисника. Крім того, приховані петлі роблять двері більш привабливими і акуратними, дозволяють виконувати регулювання дуже швидко і легко.

Лиштва виступає як частина рами, що приховує щілину між нею і стіною. Лиштва потрібна для захисту конструкції та надання їй завершеного вигляду. Для зловмисників вони виконують роль перешкоди - не дають дістатися щілини між стіною та рамою.

Як вибрати металеві вхідні двері: замки

Замок – не менш важливий елемент, ніж сталеві листи. Всі замки класифікують за способом встановлення та механізмом замикання. Розглянемо замки, які встановлюють на вхідних дверях.

Циліндровий замок. Принцип роботи полягає у вибудовуванні невеликих циліндрів усередині замкового механізму. Відкрити такий замок за допомогою відмички досить складно – у цьому випадку він просто заклинить. Але є й уразливе місце – сам циліндр. Його можна висвердлити або вибити. Щоб цього не сталося, одразу подбайте про додатковий захист - броньовані накладки або кульки всередині замку. А якщо ви раптом втратите ключ, достатньо лише поміняти серцевину.

Ригельний. Багато хто використовують такий механізм, хоча він не зовсім підходить для вхідних дверей. Замок можна розкрити відмичкою. Ключ до нього не дуже зручний – він досить важкий, і його легко скопіювати. Ми радимо встановлювати механізм лише як доповнення до основного замку.

Сувальдний. Універсальний варіант. Підходить для дверей будь-якого типу. Принцип роботи наступний: усередині розташовані пластини (краще вибирати замок з 6 пластинами і більше), при стиковуванні яких виконується замикання дверей. Ключ до замку має спеціальні борозни. Вузька замкова щілина виключає розтин відмичкою. Неефективне застосування сили при зломі — механізм може похвалитися високим рівнем антивандальності. Наявність хоч одного сувальдного замку на вхідних дверях значно збільшує шанси не стати жертвами домушника.

Електронний. Досить нова пропозиція на українському ринку. Зважаючи на високу вартість, електронний замок не користується великою затребуваністю. Але це дуже надійний захист для дому. Він не має замкової свердловини, а ключ до нього є унікальним – його не можна підібрати. Стан дверей можна контролювати за допомогою комп'ютера або мобільного телефону.

Отже, рішення за вами!

Двері вхідні металеві: як вибрати оздоблення фасаду дверей?

Важливим елементом вхідних дверей є оббивка. Вона впливає не тільки на естетичність виробу, але і на його ізоляційні властивості. Для обробки найчастіше використовують такі матеріали:

Кожвініл. Між цим матеріалом і самі двері кладуть поролон. Така оббивка відрізняється непоганим зовнішнім виглядом, досить гарною тепло- та звукоізоляцією, високим ступенем еластичності. Важлива перевага для багатьох покупців: нижча вартість у порівнянні з іншими видами оздоблення.

Дерев'яна вагонка та МДФ. Дуже високі показники шумо- та теплоізоляції, а також привабливий зовнішній вигляд – ваші двері з таким оздобленням стануть надійними та унікальними. Лак продовжує термін експлуатації виробу. Згідно з дослідженнями, проведеними однією компанією кілька років тому, металеві двері з мінеральною ватою та обробкою МДФ-панелями (з двох сторін) мають коефіцієнт теплопровідності 2,25. Цей показник набагато вищий, ніж у аналогічної моделі, але покритої лише фарбою (0,95).

Плівка «Вінорит». Може використовуватися окремо або у комбінації з дерев'яною вагонкою/МДФ. Має підвищені вогнестійкі та захисні властивості. Захищає виріб від механічних променів, ультрафіолету та вологості.

Натуральне дерево. Один з найдорожчих типів оббивки. Характеризується високою звуко- та теплоізоляцією, а також чудовим зовнішнім виглядом. Поверх дерева наносять антивандальну плівку або лак.

Фарбування. Дозволяє вибрати будь-який колір із широкого спектру варіантів. Основні переваги: ​​антикорозійні властивості та естетичність, а також невисока ціна такої обробки.

Тепер ви знаєте більше про те, як правильно вибрати вхідні металеві двері у квартиру та приватний будинок.