Коли встановлювати двері

01.03.2021
Переглядів: 563

Роблячи ремонт, багато хто змінює і двері. При підготовці до ремонту, у процесі придбання необхідних матеріалів, у тому числі і дверей, і плануванні етапів проведення робіт, більшість запитує: «Коли встановлювати міжкімнатні двері при ремонті?». Дуже поширена відповідь на нього: "В кінці!". Можна сказати, що це допустимо, але не зовсім правильно. Якщо у вас ремонт і планується установка нових дверей, то робити це краще на початку всіх робіт, з тим лише нюансом, що установка здійснюється без закріплення лиштви. Ось його потрібно встановлювати наприкінці.

Аргументи проти встановлення дверей на початку ремонту

Єдиним аргументом, на якому будується твердження, що встановлювати двері під час ремонту найкраще наприкінці, є страх зіпсувати їх. Якщо ж підійти до цього моменту обдумано та відповідально, то і дверне полотно, і коробку, і навіть лиштву завжди можна заклеїти, обернути поліетиленом та захистити іншими способами. У результаті виходить, що причин встановлювати двері наприкінці ремонту немає.

Аргументи «за» встановлення дверей на початку ремонту

Причин встановлювати міжкімнатні двері на початку ремонту цілих три:

двері можна встановити точно по стіні, практично на місце попередньої;

якщо встановлення дверей призведе до пошкодження стіни (з'явиться тріщина, відвалиться шматок тощо), то це не страшно, адже попереду ремонт і все можна виправити;

встановлення дверей можна зробити на спеціальні анкерні пластини.

Якщо ремонт завершено, якщо вже й шпалери поклеєні, а потім починається установка міжкімнатних дверей, то дуже сильно збільшується ризик того, що двері просто не потраплять у підготовлені під них отвори: установка може закінчитися із зазором між стіною, коробкою та дверима, двері за розміром буде просто більше, ніж отвір, «провал» дверей щодо лиштви, розбіжність площини дверей з площиною стіни. Мало того, будь-які двері повинні встановлюватися у схилу, тобто. суворо вертикально. Якщо ж стіна завалена, то встановлення дверей після ремонту призведе до завалу самих дверей, що дуже погано, або до явного сильного розбіжності площин. Щоб уникнути цього, ви можете окремо підготувати дверні отвори, вивівши їхню геометрію, але це зайві трудовитрати, марнування часу тощо. Набагато простіше, а виходячи зі всього сказаного та правильніше, встановлювати двері на початку ремонту.

Здебільшого стіна немає суворо вертикальної площині, тобто. стоїть не у схилість. Нову ж коробку встановлювати потрібно чітко у виска, згодом вона виступатиме як певний маяк, за яким можна вирівнювати стіни. Після того, як все вирівняно, оштукатурено та поклеєні шпалери, можна навішувати двері та закріплювати лиштву. У такому випадку він стане чітко по стіні, без будь-яких щілин, а двері будуть мати однаковий зазор з коробкою по всьому периметру.

Щодо дверної лиштви хочеться сказати, що він буває двох видів: телескопічний (зі спеціальним шипом) і звичайний. Якщо ви купили двері з наличником телескопічного типу, їх допускається встановлювати в кінці ремонту, за інших рівних умов. Таку лиштву можна встановити чітко по стіні, навіть за умови, що коробка трохи не в створі з усією стіною.

Якщо ви вирішили купити недорогі, менш якісні двері, в комплекті з якими йде звичайна, а не телескопічна лиштва, то рекомендуємо вам встановлювати їх на самому початку ремонту, щоб уникнути можливих труднощів у майбутньому.

У нашій компанії ви можете купити двері будь-якого типу (вхідні, у тому числі і броньовані, та міжкімнатні) безкомпромісно високої якості, з чіткою, «правильною» геометрією.