Встановлення дверей своїми руками

01.03.2021
Переглядів: 146

Установка міжкімнатних дверей своїми руками може зайняти трохи більше часу, ніж монтаж за допомогою спеціаліста. Однак відомою є істина: коли в свій будинок вкладаєш усі старання, майстерність та терпіння, будинок відповідає тим самим і стає для власника острівцем затишку та гармонії.

Встановлення дверей власноруч: з чого почати?

Перш, ніж задуматися про те, як самостійно встановити двері, потрібно їх спочатку правильно вибрати відповідно до розмірів дверного отвору або замовити їх виготовлення за індивідуальним проектом, якщо виявився нестандартний габарит.

Як правило, монтаж міжкімнатних дверей виконується вже в кінці ремонтних робіт, щоб уникнути механічних пошкоджень та стирання покриття виробу.

Установка міжкімнатних дверей власноруч: етапи монтажних робіт

Спочатку необхідно зібрати конструкцію та перевірити її на цілісність всіх елементів, прикрутити фурнітуру та замки, зафіксувати петлі на дверній коробці. Як правило, петлі прикручуються шурупами на відстані 15-20 см і 20-25 см від верхнього і нижнього країв вертикального елемента конструкції відповідно.

Потім необхідно зняти дверне полотно та встановити коробку у дверний отвір за допомогою анкерних болтів. Вертикаль перевіряється за допомогою будівельного рівня. Поміж стіною і дверною коробкою повинен залишатися технологічний зазор, який на фініші монтажних робіт заповнюється монтажною піною. Для того, щоб його зробити, використовуються розпірки - тонкі бруси та ін. Можливе встановлення дверної коробки і з навішеним дверним полотном, але така конструкція важча за вагою і вимагає великих силових витрат.

Після установки дверної коробки та дверного полотна необхідно заставити вільний простір між стіною та коробкою герметиком та залишити на 24 години для застигання. Через добу необхідно зрізати надлишки будівельної піни та прикріпити лиштву за допомогою рідких цвяхів або дрібних цвяхів.

Монтаж класичних міжкімнатних дверей досить простий і вимагає від майстра лише терпіння і акуратності. Набагато складніше зробити своїми руками установку розсувних дверей, а тим більше бронедвері. Тому, перш ніж приступити до справи, необхідно детально вивчити інструкцію та розібратися з усіма складовими елементами та особливостями конкретної конструкції.

Небагато зусиль - і будь-які двері підкоряться вам. Варто тільки захотіти - і ви власними силами зможете перетворити свій будинок і перетворити його на стильне та затишне гніздечко для себе та своєї родини.